پرین بتن

پرین بتن


مقدمه:

یکی از اجزا مهم و به روز سیستم های بتن هوادار اتوکلاو شده پانل های مسلح AAC می باشند. این پانل ها به دو صورت باربر و غیر بار در دنیا خصوصا اروپا و ژاپن برای دیوارهای باربر و غیر باربر، کف و سقف طراحی و در کارخانه تولید می گردند.

در تولید پانل های مسلح بتن هواداراتوکلاوشده از مش های فولادی جوشی استفاده می شود.

تاریخچه:

شرکت پرین بتن آمود بعد از تولید بلوک های AAC  و تهیه دستورالعمل های مرتبط با اجرا، مبتنی بر آزمون های انجام شده در مرکز تحقیقات و حصول اطمینان از آشنایی نسبی مصرف کنندگان با این محصول در سال 98 مبادرت به تولید پانل های مسلح AAC نمود. به توصیه شرکت HESS ( صاحب لیسانس خط تولید کارخانه پرین بتن آمود) آشنایی نسبی با بلوک های AAC پیش نیاز تولید پانل تعریف شده بود. این پانل ها در فاصله خیلی کوتاه بعد از معرفی، به دلیل خواص منحصر بفرد خود از قبیل سبکی، عایقی حرارت و صوت، مقاومت در برابر حریق و عدم نیاز به وال پست، به سرعت بدل به گزینه اول دیوارها در واحدهای صنعتی، ورزشی و … شدند.

واحد های تولیدی پانل ها

هم اینک تقریبا در همه استان های کشور نمونه یا نمونه هایی از واحد های تولیدی با این پانل ها ساخته و مورد بهره برداری قرار گرفته اند.

پانل های سقفی و دیواری پرین

استان خراسان رضوی – شهرک صنعتی کلات

ساختمان سه طبقه بدون سازه

استان کرمان – صنایع غذایی

معرفی پانل های پیش ساخته پرین

پانل های AAC در برابر زلزله عملکرد خوبی داشته و کشورهایی نظیر ژاپن، آمریکا و ترکیه تجربیات موفقی را به ثبت رسانیده اند. از آنجا که تحقیقات گسترده ای در کشورهای مذکور صورت گرفته و ضوابط و مقررات ملی برای آن تعریف شده است. این شرکت در قالب یک توافقنامه،  طراحی آزمون و تهیه کد و ضوابط طراحی واجرای این پانل ها را به مرکز تحقیقات وزارت راه و مسکن و شهرسازی واگذار کرد.
و اینک مفتخریم که اعلام کنیم ساختمان طرح پرین با مشخصه فاقد اسکلت بتنی یا فلزی و با دیوار و سقف باربر در تاریخ 1400/06/16 پس از تایید در آزمون لرزه نهایی گردید. لازم به ذکر است شتاب طرح زلزله مطابق با آیین نامه 2800 برابر 0.35g بود و تست تا شتاب 3.76g انجام شد.( برابر با زلزله Mammoth Lake 1980)

گزارش تصویری

پانل های سقفی و دیواری

واحد ساخته شده مطابق با طرح بر روی میز لرزه در مرکز تحقیقات وزارت راه و مسکن و شهرسازی

جزئیات ساختمان سه طبقه بدون سازه با پانل های سقفی و دیواری پرین

مجری طرح مرکز تحقیقات وزارت راه و مسکن و شهرسازی 

معرفی پانل های پیش ساخته پرین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *