خرید گروت اصفهان از نمایندگی پرین بتن

خرید گروت اصفهان

گروت اصفهان

گروت (Grout) مخلوطی از مواد سیمانی و آب، همراه با سنگدانه یا بدون سنگدانه می ‌باشد که آب موجود در آن به حدی زیاد است که این ماده کاملا جاری می ‌شود. معمولا میان گروت و مورتار (ملات) به اشتباه تفاوتی قائل نمی ‌شوند و از اسامی آن ‌ها به جای یکدیگر استفاده می‌ کنند. در حالی که گروت اصفهان و مورتار تفاوت‌ های زیادی با هم دارند. گروت نیازی به وجود سنگدانه ندارد، در حالی مورتار بایستی دارای سنگدانه ‌ی مناسب باشد. گروت کاملا می ‌تواند جاری شود و روانی زیادی دارد، در حالی که مورتار این گونه نیست. از گروت برای پر کردن فضاهای خالی استفاده می ‌شود، در حالی که مورتار برای چسباندن به کار می ‌رود.
از گروت برای پر کردن فضاهای خالی و تخلخل ‌هایی که در عناصر مختلف ساختمانی ممکن است وجود داشته باشد، استفاده می ‌شود. مخلوط کردن و تهیه‌ گروت معمولا ساده است و اگر به مقدار خیلی زیادی مورد نیاز نباشد، در همان محل پروژه انجام می ‌شود. اما اگر مقدار گروت مصرفی زیاد باشد، سفارش به کارخانه ‌های مربوطه داده می‌ شود و گروت را با قیمت مناسب در آنجا تهیه خواهد شد. فروش عمده گروت اصفهان با قیمت مناسب در پرین بتن نیز انجام میشود.
گروت ‌ها انواع مختلفی دارند که از مهم ‌ترین آن ‌ها می ‌توان به گروت اپوکسی، گروت سیمانی یا پایه سیمانی (برخی آن را سیمان گروت نیز می نامند)، گروت ‌های پلیمری و گروت‌ های منبسط‌ کننده اشاره کرد. انتخاب انواع گروت مورد استفاده در هر موقعیت، بستگی به مطابقت و همزیستی گروت مورد نظر با دیگر مواد موجود دارد. با در نظر گرفتن این شرایط و ویژگی ‌های مختلف هر نوع، گروت مورد نظر انتخاب می‌ شود.
گروت کاربردی در زیر صفحه ستون ها، آنکربولت ها، نصب ریل ماشین آلات، برینگ پل ها، بلت ها، ریل ها، حائل ها دارند.

خرید گروت از نمایندگی اصفهان همچون گروت صنعتی، گروت خودتراز، سیمانی اصلاح شده همینطور خرید گروت اصفهان با قیمت مناسب و مقرون به صرفه و خرید بلوک هبلکس اصفهان و چسب کاشی و سرامیک اصفهان در شرکت پرین بتن امکان پذیر می باشد.

خرید گروت اصفهان

خرید گروت اصفهان از نمایندگی پرین بتن

کاربرد گروت چیست؟

گروت ها دارای کاربردهای متنوعی می باشند، مهمترین کاربرد گروت ها عبارتند از:

 • پر کردن زیر صفحات ستون های سازه ها
 • پر کردن زیر صفحات استقرار ماشین آلات صنعتی در کارخانجات
 • ترمیم بخش های مختلف سازه ای که امکان تراکم بتن در آن ها سخت می باشد
 • فیکس کردن بولت ها و میلگردها در بتن سخت شده

رایجترین مصرف گروت ها برای تثبیت ستون سازه ها و دستگاه های صنعتی بر روی فونداسیون می باشد. این محصول، فضای خالی بین فونداسیون بتنی و صفحه ستون مورد نظر را پر کرده و هدف از آن انتقال وزن سازه به فونداسیون می باشد.

ترکیبات گروت چیست؟

گروتها یک ترکیب کامپوزیت می باشند که از دو بخش تشکیل شده اند:

 1. عامل چسباننده که در گروتهای پایه سیمانی، خمیر سیمان و در گروتهای پلیمری یک پلیمر نظیر اپوکسی و یا پلی استر می باشد. این بخش تعیین کننده مقاومت مکانیکی و شیمیائی گروت می باشد.
 2. فیلر که معمولا از انواع سنگدانه ها با دانه بندی معین استفاده می شود. فیلر نقش پایداری ابعادی به گروت داده و در برابر انقباضات مقاومت نشان می دهند. ضمنا با افزایش میزان فیلر مصرفی، قیمت گروت اصفهان کاهش می یابد و لذا معمولا نسبت بین فیلر و چسب، باید به دقت انتخاب شود تا علاوه بر اخذ مقاومت های مورد نیاز، محصول از نظر اقتصادی نیز مقرون به مصرف باشد.
خرید گروت از نمایندگی اصفهان

خرید گروت اصفهان

 مهم ترین مزایای خرید گروت اصفهان

از جمله مهم ترین مزایای گروت ها این است که مکانی که در آن گروت ریخته می شود را کامل پر می کند. چون گروت منبسط شونده خاصیت غیر انقباضی دارد از گروت آماده جهت مصارف مختلفی مثل زیر صفحه ستون ها، آنکربولت ها، نصب ریل ماشین آلات، برینگ پل ها، بلت ها، ریل ها، حائل ها و… استفاده می شود. گروت ها به گونه ای طراحی شده اند که توان جذب نیرو های وارد و انتقال آن ها را به بخش زیرکار داشته باشد برای مثال در هنگام نصب انواع ماشین آلات نیرو های وارده از آن ها توسط گروت یا ملات به فنداسیون بتنی منتقل می شود. ملات ها و گروت ها باعث مقاومت های مطلوب و مطمئن و همچنین اتصال پایدار بین ملات یا گروت و سازه ها قرار گیرد و بر روی آن گروت یا ملات قرار گیرد از یک طرف و سطح زیر کار از طرف دیگر می شود. به طور کلی دو روش ملات ریزی یا گروت ریزی در داخل حفرات در محل اتصال آنکرو وجود دارد.
بتن ‌هایی که بر اثر آسیب دیدگی و ترک خوردگی در آن‌ ها فضاهای خالی به وجود آمده است را می ‌تواند با استفاده از خرید گروت سیمانی اصفهان ترمیم کرد. البته باید توجه داشته باشید که گروت صرفا فضای خالی را پر می ‌کند و از نظر سازه ‌ای، بتن را ترمیم نمی‌ کند. بنابراین زمانی از گروت استفاده می‌ شود که ترک و آسیب دیدگی در حال پیشرفت نباشد و یا عامل آسیب دیدگی شناسایی شده و از بین رفته باشد.
علاوه بر آب، سنگدانه و سیمان پرتلند، ممکن است برای افزایش روانی گروت، از مواد افزودنی روان کننده بتن MTOCRETE N-660 استفاده شود. نسبت آب به سیمان در مخلوط گروت معمولا بین 0٫4 تا 0٫5 می‌ باشد و این نسبت را میزان ترک خوردگی بتن گروت تعیین می‌ کند. به طور مثال، در یک گروت سیمانی معمولی، 20 لیتر آب را با 50 کیلوگرم سیمان به همراه 225 گرم افزودنی‌ه ای ضد جمع شدگی و یا روان کننده مخلوط می ‌کنند.
خاصیت ویژه ‌ی گروت، یعنی روانی بالا، باعث می ‌شود تا تزریق گروت به قسمت ‌های مختلف بتن و پر کردن تخلخل‌ های آن تسهیل شود.

قیمت خرید گروت از نمایندگی اصفهان

خرید گروت اصفهان انوع مختلفی دارد و قیمت فروش انواع گروت به عوامل مختلفی از جمله کیفیت و مشخصات مصرفی بستگی خواهد داشت. میزان موثر بودن این محصول نیز با توجه به شرایط اجرایی، محل مصرف، مورد مصرف و… می تواند کم یا زیاد باشد.

قیمت خرید گروت اصفهان در بازارهای داخلی به عواملی چون کیفیت، برند تولید کننده گروت اصفهان، نوسانات دلار و ارز، میزان تقاضا و… وابسته است و امروزه یکی از روش های خرید گروت اصفهان با قیمت مناسب، خریداری از سایت های معتبر در زمینه فروش گروت اصفهان می باشد. سفارش گروت به صورت آنلاین برای خریدار و فروشنده مزایایی چون صرفه جویی در زمان، حذف واسطه، قیمت مناسب تر و… را به همراه دارد. این ماده سیال با توجه به خصوصیات و مشخصات، شامل انواع گوناگونی خواهد شد که کاربرد هرکدام از آن ها متفاوت است. شما همشهریان عزیز می توانید با تماس با کارشناسان ما در پرین بتن از نحوه خرید گروت از نمایندگی اصفهان اطلاعات لازم را کسب کنید.

نحوه انتخاب و خرید گروت اصفهان

خرید گروت‌ اصفهان بسته به نوع شرایط پروژه انتخاب می‌شود. عوامل تاثیرگذار در انتخاب نوع خرید گروت اصفهان به شرح زیر بیان می‌شود:

دمای محیط: گروت‌ پلیمری می‌توانند در دمایی حداکثر 200 مورد استفاده قرار گیرند. اما گروت‌ اپوکسی تنها در دمایی کمتر از 55 قابل استفاده هستند.

نوع بار اعمال شده به صفحه: اعمال بار به صفحه می‌تواند از نوع استاتیکی و یا از نوع دینامیکی باشد. بارهای استاتیکی به صورت پایا و بارهای دینامیکی به صورت پویا اعمال می‌شوند. در واقع بهتر است بگوییم بارهای استاتیکی، بارهایی هستند که به صورت ثابت در جای خود باقی می‌مانند. اما بارهای دینامیکی در زمان متغیر بوده و مرتبا تغییر می‌کنند. مانند بار اتومبیل.

بنابراین نوع بار اعمال شده به صفحه در انتخاب نوع خرید گروت اصفهان تاثیر گذار است. خرید گروت‌‌‌‌‌‌ یپلیمری در مکان‌هایی که بار به صورت استاتیکی اعمال شده است، مناسبت تر از قیمت خرید گروت‌ اپوکسی است. اما در مکان‌هایی که بار به صورت دینامیکی اعمال شده باشد، گروت‌های اپوکسی به دلیل سفت و سخت نبودنشان از عملکرد بهتری نسبت به گروت‌ پلیمری در چنین شرایطی برخوردار هستند.

خرید گروت از نمایندگی اصفهان

خرید گروت اصفهان

 گروت ریزی چیست؟

به طور کلی می توان نحوه انجام گروت ریزی را به ترتیب مراحل زیر خلاصه کرد:

 • برای گروت ریزی قبل از آماده سازی گروت باید محل گروت ریزی به خوبی آماده سازی شود.
 • دقت شود که فونداسیون مورد نظر هفته ها قبل اجرا شده باشد تا بتن به پایه به استحکام هدف رسیده باشد و انقباضات بتن نیز کامل شده باشد.
 • این زمان حداقل 28 روز می باشد.
 • بخش های سست روی فونداسیون باید به روش مکانیکی کامل پاک شده و سپس از هرگونه آلودگی گرد و غبار و مواد شیمیائی و روغنی شستشو و پاک شود
 • صفحه ستون در جای خود تراز و محکم شده و قالب بندی انجام شود.

هر آنچه که باید درباره نحوه گروت ریزی بدانید

گروت اصفهان به عنوان یک ماده مستقل و نیز به عنوان یک ماده ی تعمیر بتن کارآمد هست. از گروت به دلیل مقاومت بالا تر از بتن معمول و همچنین خواصی نظیر توانایی کنترل بارهای دینامیکی، قابلیت انبساط در نوع پایه سیمانی، به عنوان پر کننده زیر صفحات و بیس پلیت های ستون های فلزی، پمپ ها و جک ها و دستگاه های پرس و فن ها و روترهای سانتریفیوژ استفاده می شود. ترکیب گروت و ترمیم کننده و ترمیم کننده، ترمیم کننده الیاف دار برای سطوح ترمیم با مساحت ها یا عمق زیاد اقتصادی بوده و صدمه ای به عملیات ترمیم وارد نمی کند. به عنوان پر کننده ی حفرات میان بولت ها ترکیب گروت و چسب بتن ایده آل است.

شرکت پرین بتن تولید کننده عمده انواع مختلف گروت اصفهان با سابقه درخشان در زمینه خرید و فروش گروت اصفهان و انواع مختلف گروت های سیمانی راهنمای شما در تمام مراحل خرید خواهد بود.


خانهدرباره مامحصولاتتماس با ما