ضخامت گروت زیر صفحه ستون

ضخامت گروت زیر بیس پلیت


یکی از مهمترین فاکتورهایی که در فرایند گروت ریزی مورد توجه قرار می گیرد، ضخامت گروت زیر صفحه ستون است که بسته به عوامل مختلفی تعیین می شود. در این حوزه با بررسی های دقیق ناظرین و مشاورین اجرایی، این فرایند با دقت کافی انجام می گیرد. برای اجرای فرایند گروت ریزی از خدمات مجریان حرفه ای استفاده می کنند. به این ترتیب ضخامت گروت زیر بیس پلیت با دقت بسیار بالایی انجام می شود.

بررسی ضخامت گروت ریزی زیر صفحه ستون

برای ارزیابی ضخامت گروت زیر بیس پلیت به آیین نامه های انجمن آمریکا توجه می شود. الزامات گروت ریزی برای مواد پایه سیمانی، پلیمری و… مورد بررسی قرار می گیرند. در هر یک از این مواد ضخامت کار با در نظر گرفتن الزامات مربوطه تعیین می شود. توصیه های فنی کارشناسان این عرصه نیز در این خصوص مورد توجه قرار می گیرند.

در این خصوص روانی و میزان غلظت هر یک از مواد نیز مورد توجه قرار می گیرد. اندازه ابعاد بیس پلیت و خرید گروت انتخابی نیز در این خصوص مورد توجه بوده و در تعیین ضخامت کار موثر خواهد بود. صفحات مربوط به گروت ریزی اغلب به شکل مستطیل هستند و به همین خاطر اندازه گیری آن ها به سادگی انجام می شود. الزامات گروت ریزی در هر یک از روش های اجرای این متریال در پروژه های ساختمانی با در نظر گرفتن برخی نکات رعایت می شوند. برخی از این موارد را در زیر مشاهده می کنید:

گروت ریزی ثقلی در زیر بیس پلیت

در این روش مقدار گروت زیر بیس پلیت بر مبنای غلظت گروت و طول بیس پلیت تعیین می شود. این روش به صورت سنتی برای گروت ریزی اعمال خواهد شد. در این حوزه از تشت یا پارچ برای ریختن گروت استفاده می کنند. برای این منظور گروت هایی با میزان روانی مناسب مورد استفاده قرار می گیرند. تعیین غلظت گروت با چند روش انجام می گیرد؛ این دسته بندی ها به شرح زیر هستند:

ضخامت گروت زیر بیس پلیت
ضخامت گروت زیر صفحه ستون

غلظت سیالی و روانی

غلظت در روش گراویتی یا جاذبه به صورت سیالی و روانی متداول تعیین می شود. در این خصوص به طول بیس پلیت ها نیز دقت می کنند. برای طول 30 سانتی متری غلظت و ضخامت 1 اینچی در نظر گرفته می شود. در صورتی که 30 سانتی متر به سطوح مورد نظر افزوده شود، 1 اینچ نیز به غلظت و ضخامت گروت سیمانی مربوطه اضافه خواهد شد.

تعیین ضخامت گروت زیر صفحه ستون در غلظت خمیری

روش گروت ریزی ثقلی برای غلظت خمیری مواد مورد توجه قرار می گیرد. ضخامت کار در این روش گروت ریزی بین 1 تا 1 و نیم اینچ تعیین می شود. این ضخامت برای همه طول های بیس پلیت اجرا خواهد شد. میزان حداقل ضخامت در این حوزه عددی ثابت است که با افزایش طول بیس پلیت، بر اساس اینچ افزوده خواهد شد.

تعیین ضخامت گروت زیر صفحه ستون برای ملات بسیار روان

ضخامت گروت زیر صفحه ستون برای ملات بسیار روان در حدود 25 میلی متر تعیین می شود. این ضخامت در این نوع ملات کمتر محاسبه نخواهد شد. در این روش های گروت ریزی میزان ضخامت بر مبنای نوع ملات و ابعاد و طول بیس پلیت محاسبه می شود.

روش پمپ گروت زیر بیس پلیت

یکی دیگر از روش های گروت ریزی، استفاده از تجهیزات به روز مانند پمپ است. در این روش ها نیز ضخامت گروت مورد استفاده بر سطوح با استفاده از فرمول های به خصوصی تعیین می شود. در این روش حداقل ضخامت گروت ریزی 1 اینچ یا 25 میلی متر است. این اندازه ها برای مشخص کردن حداقل میزان ضخامت گروت ریزی مورد توجه قرار می گیرند. در این زمینه محاسبات مهندسی شده و توصیه های تولید کننده مواد نیز بسیار مهم خواهد بود.

تجارت کارگاهی مربوط به این حوزه نیز برای تعیین ضخامت پمپ گروت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برای تراز کردن صفحات ستون قبل از اسکلت بندی سطح کار، ضخامت گروت در حدود 2.5 تا 4 سانتی متر تعیین می شود.

در صورتی که در صفحه ستون از مهره استفاده شود، ضخامت این مواد در حدود 4 تا 10 سانتی متر برآورد می شود. درباره تعیین این اندازه ها در نظر گرفتن نقشه های تعیین شده نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

همچنین بخوانید : قیمت خرید گروت اپوکسی سه جزئی

ضخامت گروت زیر صفحه ستون
ضخامت گروت زیر بیس پلیت

امتیازات استفاده از گروت

ضخامت گروت زیر بیس پلیت بر اساس بسیاری از معیارهای از پیش تعیین شده در این حوزه مشخص می شود. برخی از امتیازات مهم این متریال مهم صنعتی سبب افزایش میزان مصارف آن ها شده اند. این امتیازات به شرح زیر هستند:

 1. استفاده از آن ها نیازی به پرایمر ندارد. به همین خاطر با استفاده از آن ها در هزینه های مصرف کنندگان به شدت صرفه جویی می شود.
 2. روانی عالی این متریال نیز از مهمترین امتیازات مربوط به این محصولات است که شرایط استفاده از این مواد را بهبود می بخشد.
 3. انواع این محصولات کارایی بسیار بالایی دارند و در طولانی مدت سالم باقی می مانند. به همین خاطر استفاده از آن ها در همه عرصه های ساختمانی و صنعتی افزایش پیدا کرده است.
 4. ضخامت گروت زیر صفحه ستون به سهولت مشخص می شود و مشکلی در فرایند اجرای این متریال در محل وجود ندارد. به این ترتیب هزینه اجرای این مواد در محل مورد نظر کاهش پیدا می کند.
 5. مقاومت بسیار بالای این متریال در برابر بارهای فعال و برخی مواد شیمیایی ستودنی است و سبب افزایش استحکام این اقلام در محل مورد نظر می شود.
 6. استفاده از آن ها بر روی سطوحی که در معرض رطوبت قرار دارند نیز افزایش پیدا کرده است.

پایداری گروت در برابر مواد شیمیایی

در صورتی که ضخامت گروت زیر بیس پلیت به صورت استاندارد تعیین شده باشد و از روش های اصولی برای اجرای این ملات استفاده کنید، پایداری آن ها در برابر مواد شیمیایی بیشتر خواهد شد. این ملات در برابر ترکیبات زیر مقاومت بالایی دارند:

 1. روغن های معدنی و چربی های گیاهی آثار سویی بر روی این مواد نخواهند داشت و کیفیت آن ها را تحت تاثیر قرار نمی دهند.
 2. محلول های نمکی نیز آسیبی به این ترکیبات وارد نمی کنند و کیفیت و دوام آن ها در برابر این عوامل حفظ خواهد شد.
 3. با استفاده از میزان مناسب ضخامت گروت زیر صفحه ستون مقاومت فشاری گروت و این متریال در برابر موادی مانند فرمالدئید، آمونیاک و… نیز افزایش پیدا می کند و این عوامل آسیبی به ساختار این مواد وارد نمی کنند.
 4. روغن ها و مواد نفتی به اغلب مصالح ساختمانی آسیب می رسانند. اما استفاده از این مواد بر روی سطوح گروت ریزی شده آسیبی به دنبال نخواهد داشت.
 5. این محصولات در برابر مواد قلیایی و اسیدی نیز بسیار مقاوم عمل کرده و استحکام اولیه خود را حفظ خواهند کرد.

جمع بندی نهایی

در این مطلب در خصوص تعیین ضخامت گروت زیر بیس پلیت در شرایط مختلف اطلاعاتی را بررسی کردیم. هر یک از این دسته متریال به صورت کاربردی در عرصه های گوناگون به کار برده شده و مورد استفاده قرار می گیرند. شما می توانید این مواد را به سادگی بر روی سطوح مختلف به کار ببرید و از قابلیت های آن ها در صنعت ساختمان سازی استفاده کنید. در بخش هایی از این مطلب به بررسی امتیازات استفاده از این متریال در ضخامت و غلظت ایده آل در صنایع مختلف اطلاعاتی را بررسی کردیم. هر مدل از این محصولات کاربردی با برندها و نام های تجاری مختلفی ارائه می شوند و خرید و فروش گسترده ای در سطح کشور دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *