خرید بلوک هبلکس اصفهان

خرید بلوک هبلکس اصفهان


مزایای بلوک های AAC به عنوان یک جایگزین مقرون به صرفه و پایدار برای مصالح ساختمانی سنتی ، ابتدا به طور گسترده درهند شناخته شده است. با کاربرد مصالح ساختمانی سازگار با محیط زیست مانند استفاده از بلوک هبلکس‌ برای ساخت خانه رویایی خود، نه تنها تلاش خود را برای حفظ محیط زیست انجام می دهید، بلکه در هزینه های ساخت و ساز کلی خود نیز تا مقدار قابل توجهی صرفه جویی می کنید. در میان مصالح ساختمانی جدیدی که در سراسر جهان مورد استفاده قرار میگیرد، بلوک‌های بتنی هوادهی اتوکلاو شده (بلوک‌های AAC) نسبت به سایر مواد معمولی تر مانند آجرهای سفالی سوخته که خطرات زیست‌محیطی ایجاد می‌کنند ویژگی های برتری در نظر گرفته شده است.

در این مقاله پرین بتن به ماهیت اصلی بلوک هبلکس اصفهان، معایب و مزایای اقتصادی استفاده از بلوک های هبلکس‌ در ساخت خانه و اینکه چرا خرید و اجرای بلوکهای سبک هبلکس برای ساختمان سازی پر اهمیت است می پردازد. پرین بتن با چندین سال فعالیت در زمینه فروش بلوک هبلکس اصفهان با استفاده از کادر مجرب و متخصص خود بهترین مشاوره ها را جهت سفارش خرید و مشاوره اینترنتی بلوک و بتن های ساختمانی برای شما خواهد داشت.

بلوک های AAC پس زمینه و تاریخچه:

در اوایل دهه 1920، دکتر یوهان اکسل اریکسون، همراه با پروفسور هنریک کروگر، بلوک هبلکس اصفهان را توسعه دادند. پس از ثبت اختراع فرآیند تولید در سال 1924، بلوک های AAC به طور کامل از سال 1929 در سوئد آغاز شد.

بلوک هبلکس اصفهان چیست؟

بلوک های AAC در واقع یک بتن پیش ساخته، فوم، مصالح ساختمانی پایدار و از سنگدانه های ماسه کوارتز، گچ کلسینه، آهک، سیمان پرتلند، آب و پودر آلومینیوم ساخته شده است. پس از مخلوط شدن و قالب گیری، بتن تحت حرارت و فشار اتوکلاو می شود و بر همین اساس خواص متمایز خود را به دست می آورد. آجرهای AAC به دلیل استحکام، تحمل بار و خواص عایق حرارتی، تقاضای زیادی برای موارد ساختمان سازی در مناطق مختلف را دارند.

بلوک AAC به عنوان مصالح ساختمانی پرقدرت هم برای سازه های داخلی و هم خارجی قابل استفاده می باشد. همچنین ممکن است بلوک های سبک هوادار AAC با پوشش گچ بری یا با مواد جانبی مانند آجر روکش یا سایدینگ وینیل و نانو و … پوشانده شوند.

بلوک هوادار فرم کامل

بلوک هبلکس اصفهان به بلوک های بتنی هوادهی اتوکلاو شده نیز معروف هستند که یکی از مصالح ساختمانی سازگار با محیط زیست و سبک وزن هستند که بطور کلی دارای ویژگی های زیر می باشد:

ویژگی های بلوک هوادار
رنگ خاکستری مایل به سفید
وزن سبک وزن 50 درصد سبک تر از آجر قرمز
بهره وری بهره وری انرژی 25٪ کاهش در هزینه های تهویه مطبوع
راندمان حرارتی راندمان حرارتی سه برابر بیشتر از آجر سفالی
جاذب آب جذب آب حدود 10 درصد وزن آن است
عایق صوتی عایق صدا 42 دسی بل (تقریبا)
اشتعال مقاومت در برابر آتش بین دو تا شش ساعت، بر اساس ضخامت
هزینه هزینه مقرون به صرفه تقریباً یک سوم هزینه آجرهای معمولی است

مزایای بلوک هبلکس اصفهان چیست؟

امروزه با توجه به این که در جهان به اهمیت حفظ محیط زیست پی برده شده، در ساخت و ساز و ساختمان سازی نیز شاهد پیشرفت های تکنولوژیکی در این زمینه بوده ایم، که می توان به استفاده از مصالح ساختمانی نوآورانه و پایدار مانند بلوک های هبلکس اشاره کرد. در ادامه ما مزایای بلوک AAC را معرفی خواهیم کرد.

کارایی بهتر و ساخت سریع تر با بلوک سبک هوادار

بلوک هبلکس اصفهان حدود 50 درصد سبک تر و 10 برابر بزرگتر از آجرهای سنتی هستند. این ویژگی منحصر به فرد ، نصب و اجرای آن را آسان و تسهیل می کند و انعطاف پذیری مورد نظر را ارائه می دهد. از طرفی نظم دهی و تنظیمات، برش دادن ، شکل دادن و غیره را برای مهندسین ساخت و ساز و کارفرما بسیار آسان می کند. بلوک های AAC دارای اتصالات کمتر و ابعاد ثابت هستند، در نتیجه، همین امر باعث می شود تا روند ساخت و ساز سریعتر پیش برود. در نهایت، بلوک های سبک وزن حمل و نقل آسانی دارند، که در مقایسه با هزینه های حمل و نقل آجرهای سنتی، می توان در هزینه های لجستیک و حمل و نقل بلوک های هبلکس AAC صرفه جویی کرد.

مقاومت در برابر زلزله با استفاده از بلوک هبلکس

به طور کلی، ساختمان ها برای مقابله با نیروهای عمودی، مانند وزن خود و گرانش طراحی می شوند. با این حال، نیروهای افقی نیز وجود دارد که بر روی استحکام یک سازه موثر است و می بایست شرایط این عوامل را در زمان ساخت و ساز در نظر گرفت، یکی از این عوامل نیروهای ناشی از زلزله و رانش زمین می باشد. در طول فرآیند ساخت بلوک هبلکس اصفهان، این محصولات استحکام بالایی به دست می آورند و به ساختار نهایی دوام می بخشند. بنابراین، سازه های ساخته شده با آجر AAC در مقایسه با سازه های ساخته شده با آجر معمولی قادر به تحمل زمین لرزه و بارهای لرزه ای بالاتری هستند.

عایق حرارتی و مصرف انرژی بلوک های هوادار هبلکس

بلوک AAC حاوی محفظه های هوای کوچکی است و از هیدروژن برای کف کردن بتن استفاده می شود، که همین امر، خاصیت عایق حرارتی عالی به آن می دهد که اجازه می دهد دما در زمستان ها گرم و در تابستان خنک باشد. بنابراین، می تواند هزینه های تهویه مطبوع شما را تا حدود 25 درصد کاهش دهد. بلوک های AAC در طول چرخه عمر خود از نظر انرژی بسیار کارآمد هستند، زیرا تولید آنها مصرف انرژی کمتری را شامل می شود از طرفی در طول استفاده از آن می توانید انرژی محبوس شده را تا حد امکان بهینه در نظر بگیرید.

علت کاربرد بلوک هبلکس‌ در ساختمان سازی
علت کاربرد بلوک هبلکس‌ در ساختمان سازی

مقاومت بلوک های هوادار اتوکلاو شده در برابر آتش

مواد تشکیل دهنده بلوک هوادار غیر قابل احتراق است و در مقایسه با سایر مصالح ساختمانی بسته به ضخامت بلوک و تا 1200 درجه سانتیگراد تا 6 ساعت در برابر آتش مقاومت می کند. بنابراین، توجه به ویژگی مقاومت بلوک هبلکس اصفهان از نقطه نظر ایمنی در زمان آتش سوزی نیز بسیار اهمیت دارد.

پایدار و مقرون به صرفه بودن بلوک هوادار در ساختمان سازی

بلوک‌های اتوکلاو از مواد اولیه طبیعی و غیر سمی ساخته شده‌اند و فرآیند ساخت آن‌ها حداقل ضایعات را ایجاد می‌کند. برخی از ضایعات یا برش های تولید شده را می توان بازیافت کرد یا در سنگدانه ها مجدد استفاده کرد. از آنجایی که از مواد غیر قابل تجزیه زیستی ساخته شده است، ساختمان را بادوام و پایدار می کند و از پوسیدگی یا کپک زدن جلوگیری می کند. علاوه بر این، بلوک های AAC سبک وزن، کم مصرف و نصب آسان دارد و هزینه های نیروی کار را نیز به حداقل می رساند.

مقاومت فشاری بالا در بلوک های هبلکس

میانگین مقاومت فشاری بلوک سبک هوادار AAC 3 تا 5 N/mm2 است. بنابراین، بسیار قوی تر و بهتر از آجرهای هم تراکم مشابه است. همین امر موجب می شود تا کارآی این بلوک ها برای ساختمان سازی بسیار پر اهمیت و پرخواهان باشد.

استفاده از بلوک های هبلکس مقاوم در برابر آفات و حشرات

بلوک هبلکس اصفهان از مواد معدنی تهیه می شوند که به محافظت از ساختار در برابر آفاتی مانند موریانه ها، جوندگان و غیره کمک می کند. همچنین امکان نفوذ و ایجاد خسارت را به بافت خانه به شدت کاهش می دهد.

بلوک سبک هوادار و عایق صدا

ساختار سبک وزن و متخلخل بلوک های AAC باعث کاهش صدای بالا می شود. به همین دلیل متریال بلوک AAC در ساخت استودیوها، هتل ها، بیمارستان ها و… کاربرد فراوانی دارد. از طرفی برای ساختمان هایی که بصورت چند واحدی ساخته می شود این امکان به منظور حفظ آرامش و سکوت در ساختمان های شلوغ بسیار می تواند کارآمد باشد.

بلوک هوادار مقاوم در برابر رطوبت

رطوبت می تواند به شدت به یک سازه آسیب برساند. منافذ ماکرو داخل بلوک های سبک هوادار عدم جاذب بودن در برابر آب را تا حد زیادی تضمین می کند. بنابراین، آنها محافظت بهتری در برابر ایجاد رطوبت در سازه ها و زیرساختهای ساختمانی را دارند. وقتی صحبت از پروژه های ساختمانی در مقیاس کوچک می شود، آجرهای قرمز ممکن است هنوز اهمیت خود را پیدا کنند. با این حال، برای پروژه های مسکونی، تجاری و زیرساختی در مقیاس بزرگ، بلوک هبلکس اصفهان مزایای بیشتری را ارائه می دهند. همچنین نقش مهمی در کنترل آسیب های زیست محیطی ناشی از ساخت و ساز با استفاده از مصالح ساختمانی قدیمی دارند.

استفاده از بلوک هبلکس اصفهان
استفاده از بلوک هبلکس اصفهان

معایب بلوک هوادار:

چرا بلوک AAC در فونداسیون استفاده نمی شود؟

اگرچه بلوک‌های AAC به طور گسترده در واحدهای بنایی ساختمان‌های با قاب RCC بلند (بتن سیمانی مسلح) استفاده می‌شوند. اما زمانی که برای سازه‌های باربر کوچک استفاده می‌شوند، می‌توانند گران باشند. در چنین شرایطی نحوه استفاده از بلوک هبلکس اصفهان، می تواند یکی از معایب آن باشد. با توجه به قیمت بالای بلوک هوادار، خرید تعداد کمی بلوک برای چنین سازه‌هایی در مقایسه با سفارش به تعداد عمده برای پروژه‌های بزرگ، هزینه بیشتری دارد. با این حال، این ماده سبک وزن است و به همین دلیل کمتر به بار مرده کمک می کند و نیاز به فولاد ساختاری را می توان در سازه های قاب RCC به حداقل رساند. از طرفی، هنگامی که برای ساخت و سازهای بلند انتخاب می شود، می تواند در هزینه های ساخت و ساز صرفه جویی کند.

همچنین، پایه های ستون در سازه های قاب RCC برای تحمل بار یک ساختمان طراحی شده است. در چنین سازه هایی پایه های RCC چیده شده اند که ستون های RCC بر روی آنها بالا می روند. تیرهای پایه در سطح پایه قرار می گیرند و آجرکاری بلوک هوادار بر روی آن بلند می شود. بنابراین، نیازی به بنایی بلوک AAC بین ستون های زیر تیر پایه پایه DPC وجود ندارد. DPC یا دوره ضد رطوبت به موادی اطلاق می شود که در سطح زیرزمین برای محدودیت جریان رطوبت از طریق دیوارها و کف استفاده می شود. دیوار باربر برای سازه های کم ارتفاع استفاده میشود. ضخامت دیوارها و یافتن اندازه مناسب بلوک های AAC، جنبه های بسیار مهمی در مورد دیوارهای باربر است. علاوه بر این، قرار دادن این بلوک ها نیاز به تخصص دارد. مهم است که دیوارها توسط یک مهندس سازه واجد شرایط طراحی و اجرا شوند.

بلوک هبلکس اصفهان بهتر است کجا استفاده می شوند؟

بلوک های AAC به طور گسترده در ساخت آپارتمان ها و انواع دیگر املاک مسکونی، ساختمان های صنعتی و تجاری بزرگ مانند هتل ها، ادارات، بیمارستان ها و مدارس استفاده می شود. به دلیل ظرفیت عالی عایق حرارتی، آجرهای AAC در ساخت و سازهای داخلی و خارجی کاربرد بسیاری دارند و همچنین استفاده از آنها برای سازه های مرتفع ایده آل هستند.

در ادامه بخوانید: تاثیر بلوک هبلکس در سرعت ساخت و ساز

مقایسه بلوک هبلکس اصفهان در مقابل آجرهای قرمز

سازندگان بلوک هبلکس اصفهان بسیار مورد توجه شرکت های ساختمانی در کشور هند هستند، زیرا این مصالح به عنوان مصالح ساختمانی عصر جدید با توجه به دلایل متعدد نسبت به آجرهای سنتی امتیاز و برتری دارد.

در مقایسه آجرهای سنتی و بلوک هبلکس AAC می توان گفت ، اولاً آجرها سنگین‌تر هستند و استفاده از آنها در ساخت و ساز ساختمان مستلزم افزایش هزینه و هدر رفتن است. علاوه بر این، افزایش قیمت سوخت کوره می تواند بر هزینه کلی تأثیر بگذارد. از طرف دیگر بلوک هبلکس اصفهان سبک وزن هستند. بطور دقیق تر وزن بلوک های AAC حدود 80 درصد کمتر از آجرهای قرمز سنتی است. و منجر به کاهش استفاده از سیمان و فولاد و در نتیجه صرفه جویی در تمامی هزینه های ساخت و ساز می شود. علاوه بر این، بلوک‌های AAC که سازگار با محیط زیست هستند، دوام بهتر و عایق صوتی و حرارتی بهتر را در مقایسه با آجرها تضمین می‌کنند.

بلوک هوادار در مقابل بلوک های CLC کدام بهتر است؟

بلوک های CLC (بتن سبک سلولی) از بتن سبک سلولی (CLC) یا فوم بتن تولید می شوند. در واقع این این بتن سبک وزنی است که از ترکیب سیمان و دوغاب فلاش با فوم از پیش ساخته شده ساخته شده است. بلوک های CLC نسبتاً ارزان تر از بلوک هبلکس اصفهان هستند. اما از نظر مقاومت فشاری،بلوک هبلکس اصفهان بهتر از بلوک های CLC هستند.

در حال حاضر، بلوک هبلکس اصفهان در مقیاس وسیع به عنوان مصالح در ساختمان سازی در کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا، روسیه، آلمان و هند به کار گرفته می شود. و در چندین سال اخیر در کشورهای آسیایی از جمله ایران بازار پر فروشی داشته است. محبوبیت بلوک های AAC به دلیل افزایش تقاضا برای واحدهای مسکونی و فضاهای تجاری در بسیاری از کشورهای آسیایی از جمله هند به طور پیوسته در حال افزایش است. با این حال، با توجه به مزایای استفاده از این بلوک های سبک هوادار در ساخت و ساز امروزه استفاده و جایگزین کردن این مصالح در ساختمان سازی با سرعت زیادی رو به رشد است.

پرین بتن با کادر مجرب و متخصصین خود می تواند شما را بمنظور دریافت مشاوره قبل از خرید انواع بتن های سبک هوادار بصورت تضمینی راهنمایی کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *