مزیت های اقتصادی بلوک هبلکس اصفهان

مزیت های اقتصادی بلوک هبلکس


با توجه به توسعه صنعت ساختمان و رشد سریع صنعت ساختمان، به تدریج پیامدهای دخالت های بی حد و حصر انسان در طبیعت و محیط زیست آشکار شد. در همین راستا تلاشهایی برای برآوردن نیازهای نسل حاضر بدون به خطر انداختن توانایی نسل بعدی برای برآوردن نیازهای آنها با در نظر گرفتن شرایط بهینه ساخت و ساز بوسیله مزیت های اقتصادی خرید بلوک هبلکس اصفهان ارائه گردید.

مزایای اقتصادی بلوک های بتنی هوادهی اتوکلاو شده با نام AAC بسیار زیاد و مهم می باشد. بلوک بتنی هوادهی اتوکلاو از مواد آهکی و سیلیسی تشکیل شده است هنگامی که AAC مخلوط می شود و به شکل های مختلف ریخته می شود، چندین واکنش شیمیایی رخ می دهد که به AAC وزن سبک (20٪ وزن بتن) و خواص حرارتی می دهد. پودر آلومینیوم با هیدروکسید کلسیم و آب واکنش و هیدروژن تشکیل می دهد. گاز هیدروژن کف می کند و حجم مخلوط خام را دو برابر می کند و حباب های گازی به قطر 3 میلی متر (1⁄8 اینچ) ایجاد می کند. در پایان فرآیند کف کردن، هیدروژن به اتمسفر می‌رود و هوا جایگزین آن می‌شود.

در حال حاضر، محصولات بلوک هبلکس اتوکلاو شده مواد اولیه مهمی برای سازه‌های و ساختمان‌های بلند مختلف، با دقت بالا و با شرایط حفظ حرارت هستند، که می‌تواند دما و انرژی زیادی را ذخیره کند، اما همچنین می‌تواند زباله‌های ساختمانی را به گنج تبدیل کند. پاکسازی محیط زیست، کاهش آلودگی که در کنار منافع اقتصادی ، منافع اجتماعی قابل توجهی دارد یه یکی از مهمترین ویژگی ها برای بلوک هبلکس هوادهی شده aac مبدل گردیده است.

تاریخچه شروع و استفاده از بلوک هبلکس :

در سال 1978، اولین کارخانه مواد AAC – LCC Siporex – شرکت ساختمانی سبک وزن – در کشور خلیج فارس عربستان سعودی افتتاح شد.

از سال 1980، استفاده از مواد AAC در سراسر جهان افزایش یافته است. کارخانه های تولید کننده بلوک هابلکس جدیدا در استرالیا، بحرین، چین، اروپای شرقی، هند و ایالات متحده در حال ساخت هستند. AAC به طور فزاینده ای در سراسر جهان توسط توسعه دهندگان، معماران و سازندگان خانه استفاده می شود.

AAC بیش از 70 سال است که تولید می شود و مزایای متعددی نسبت به سایر مصالح ساختمانی سیمان دارد که یکی از مهمترین آنها تأثیر مزایای اقتصادی استفاده از بتن های هبلکس در ساخت و ساز است.

مزیت های اقتصادی بلوک هبلکس چیست؟
مزیت های اقتصادی بلوک هبلکس

مزیت های اقتصادی بلوک هبلکس

در ادامه به مهمترین ویژگیهای قابل توجه از نظر بهره ی اقتصادی بلوک هبلکس خواهیم پرداخت:

 • بلوک هبلکس اصفهان و مقاوت در برابر نوسانات هوا بازده حرارتی بهبود یافته باعث کاهش بار گرمایش و سرمایش در ساختمان ها می شود. از همین رو فرسایش و اسیب ناشی از نواسان هوا برای این مصالح ساختمانی به شدت کاهش می باشد. صرف اقتصادی بلوک هبلکس به عنوان مصالح ساختمانی که بعدا نیازی به مرمت نخواهد داشت بسیار مورد توجه می باشد.
 • کارایی آسان بلوک هوادار، امکان برش دقیق را فراهم می کند. بلوک هبلکس اصفهان در چهار سطح 500، 600، 700، 800 تقسیم می شود و انحراف جرم هر سطح قابل تغییر است. در حال حاضر تولید و استفاده اصلی از محصولات بلوک هوادار، 500، 600 در بازار چین بصورت فراوان مورد استفاده است. محصولات کلاس 600 عمدتاً باربر هستند و همچنین به عنوان عایق گرما عمل می کنند. محصولات درجه 500 را می توان به عنوان مواد باربر و مواد غیر باربر (مواد پرکننده) برای برخی از واحدها و همچنین تا حدودی به عنوان عایق حرارت استفاده کرد. شما می توانید با استفاده از خرید محصولات متنوع بلوک هبلکس و برخورداری از تنوع چگالی آن به عنوان یکی از مزیت های اقتصادی بلوک هبلکس در ساختمان سازی بهره مند شوید.
 • کمترین تاثیرات زیست محیطی با بلوک هبلکس ، بهره وری منابع به آن تأثیر زیست محیطی کمتری در تمام مراحل چرخه زندگی خود می دهد. از پردازش مواد خام  تا دفع زباله بلوک هوادار بسیار سازگار با محیط زیست است. و حداقل 30٪ کمتر از بتن سنتی زباله جامد تولید می کند. کاهش 50 درصدی انتشار گازهای گلخانه ای وجود دارد.بلوک هبلکس مصالح ساختمانی سبک وزن، وزن سبک باعث صرفه جویی در هزینه و انرژی در حمل و نقل، هزینه های نیروی کار، و افزایش شانس بقا در طول فعالیت های لرزه ای می شود. با استفاده از بلوک هبلکس اصفهان به عنوان یک متریال اقتصادی می توان وزن کل ساختمان را در مقایسه با وزن سازه های آجری و بتنی معمولی بیش از 40 درصد کاهش داد. از آنجایی که وزن ساختمان کاهش می‌یابد، خسارت زلزله کم است. بنابراین ظرفیت لرزه‌ای ساختمان تا حد زیادی بهبود می‌یابد. که در اصل همین امر می تواند به عنوان یکی از مهمترین مزایای اقتصادی استفاده از بلوک هبلکس در ساختمان سازی باشد.
 • بلوک های بزرگتر در مقایسه با بلوک هبلکس منجر به کار سنگ تراشی سریعتر می شود. بلوک هبلکس به دلیل وزن کمتر، به راحتی قابل جابجایی و چیدمان هستند. و از همین رو صرفه اقتصادی زیادی دارند و هزینه پروژه را برای ساخت و سازهای بزرگ کاهش می دهد.
مزیت های اقتصادی بلوک هبلکس اصفهان چیست؟
مزیت های اقتصادی بلوک هبلکس اصفهان
 • به علت ساختار متخلخل بلوک هبلکس مقاومت بالایی در برابر آتش نشان می دهد و مانند بتن معمولی، AAC در برابر آتش مقاوم است. سرعت سوخت در صورت اتش سوزی بسیار کند می باشد و از این جهت باعث کاهش هزینه های خسارتهای ناشی از آتش سوزی خواهد شد.
 • بلوک هبلکس اصفهان تهویه عالی محسوب می شود چرا که این ماده بسیار مطبوع است و اجازه انتشار آب را می دهد. این امر باعث کاهش رطوبت داخل ساختمان می شود. AAC رطوبت را جذب کرده و رطوبت را آزاد می کند. این به جلوگیری از تراکم و سایر مشکلات مربوط به کپک کمک می کند.
 • مواد سازنده بلوک هبلکس غیر سمی است وهیچ گاز سمی یا سایر مواد سمی در بتن هوادهی اتوکلاو وجود ندارد. نه جوندگان یا سایر آفات را جذب می کند و نه می تواند توسط آنها آسیب ببیند. که از همین رو می توان این قابلیت را جزو مزیت های اقتصادی بلوک هبلکس اصفهان دانست. برای اسیب پذیری کمتر به نسبت سایر مصالح ساختمانی دیگر در خصوص این امر برشمرد.
 •  پانل ها و بلوک های تولیدی از بتن و بلوک هوادهی اتوکلاو به اندازه های دقیق مورد نیاز قبل از خروج از کارخانه تولید می شوند. نیاز کمتری به پیرایش در محل وجود دارد. از آنجایی که بلوک ها و پانل ها به خوبی در کنار هم قرار می گیرند، استفاده کمتری از مواد تکمیلی مانند ملات وجود دارد. از طرفی مواد و ضایعات اضافی با توجه به برش راحت بلوک هابلکس باعث صرف اقتصادی در تولید آن خواهد شد.
 • بلوک هبلکس اصفهان بسیار ماندگار و مقاوم است. عمر این ماده به نسبت سایر مصالحی ساختمانی افزایش میگردد. زیرا تحت تأثیر آب و هوای سخت یا تغییرات شدید آب و هوایی قرار نمی گیرد. همچنین تحت تاثیر تغییرات آب و هوایی معمولی تخریب و فرسایش نمییابد و منجرب کاهش هزینه های تعمیرات و صرف اقتصادی فراوانی می شود.
 • بلوک AAC یک ماده مبتنی بر بتن است که برای ساخت و ساز داخلی و خارجی استفاده می شود. یکی از مزایای آن نصب سریع و آسان است، زیرا مواد را می توان با استفاده از ابزارهای برقی استاندارد با برش فولاد کربنی، مسیریابی، سنباده یا برش به اندازه در محل انجام داد. از همین رو هزینه های سفارش سازی آن در ابعاد دلخواه به نسبت سایر مصالح دیگر کمتر می باشد.
 • AAC برای ساختمان های بلند و آنهایی که تغییرات دمایی بالایی دارند مناسب است. به دلیل تراکم کمتر، ساختمان های بلند ساخته شده با استفاده از بلوک های AAC به فولاد و بتن کمتری برای پیوستن به اجزای سازه نیاز دارند. به طور مشابه، مواد مورد نیاز برای رندر نیز به دلیل دقت ابعادی AAC کمتر است. افزایش راندمان حرارتی AAC آن را برای استفاده در مناطقی با دمای شدید مناسب می کند، زیرا نیاز به مواد جداگانه برای ساخت و ساز و عایق را از بین می برد و منجر به ساخت سریعتر و صرفه جویی در هزینه ها و صرف اقتصادی بلوک هبلکس اصفهان نسبت به سایر مصالح ساختمانی می شود.
 • با وجود اینکه می توان از ملات سیمان معمولی استفاده کرد، اکثر ساختمان هایی که با مصالح AAC ساخته می شوند، از ملات بستر نازک در ضخامت های حدود 3.2 میلی متر (1⁄8 اینچ)، بسته به کد ملی ساختمان استفاده می کنند. مواد AAC را می توان با یک گچ یا ترکیب گچ برای محافظت در برابر عناصر پوشش داد، یا با مواد جانبی مانند آجر یا وینیل پوشانده شد از همین رو صرف اقتصادی بلوک هبلکس از نظر زیباسازی نما نیز صرف بالایی دارد.

سخن آخر:

مقاومت فشاری بلوک های بتنی هوادهی اتوکلاو با چگالی ظاهری و فرآیند تولید آن متفاوت است. به طور کلی، محصولات با چگالی ظاهری یکسان به دلیل فرآیندهای مختلف تولید، قدرت های متفاوتی دارند. وزن بلوک بتنی هوادهی اتوکلاو به طور کلی 500-700 کیلوگرم بر متر مکعب است. که تنها معادل 1/4 تا 1/3 آجر سفالی و ملات آجر و 1/5 بتن معمولی است. بلوک هبلکس اصفهان نوعی بتن سبک تر از سایر بتن ها است. و برای پرکردن دیوارهای ساختمان های بلند و دیوارهای باربر ساختمان های کم ارتفاع مناسب است.

برای دریافت مشاوره جهت خرید محصولات و مصالح ساختمانی سبک وزن و اقتصادی از نظر هزینه های ساخت و ساز می توانید همین حالا با پرین بتن تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *