صنایع سبز، به صنایعی گفته می شود که در تولیدات خود روش های سازگار با محیط زیست را به کار می گیرند و یا محصولات سازگار با محیط زیست تولید می کنند.

زمین در عصر حاضر، از مشکلات متعددی نظیر آلودگی هوا، گرمایش، تغییرات اقلیم و خشکسالی های طولانی مدت رنج می برد. استفاده از انرژی برای تولید هر فرآورده ای اجتناب ناپذیر است اما سمت حرکت تولیدی باید سازگار با محیط زیست تعیین گردد.
شرکت پرین بتن مسوولانه، با انتخاب تکنولوژی تولید به روز اروپایی (شرکت Hess آلمان) با ویژگی بدون پساب و هرگونه آلودگی زیستی ،اولین قدم در راه حفظ محیط زیست را آگاهانه برداشته است.
بعد از سطح اتوماسیون و تکنولوژی تولید، نکته ای که در بازدیدهای کارخانه ای مورد توجه قرار می گیرد نداشتن ضایعات و هر گونه پساب ناشی از تولید در کارخانه پرین بتن است.
صنایع بتن هوادار اتوکلاو شده یا AAC بدلیل فرآوری محصول با بخار آب در یک سیکل بسته، مصرف انرژی حداقل داشته و با توجه به میزان کمتر سیمان مصرفی نسبت به بلوک های سیمانی در مجموع گاز Co2 کمتری نیز به محیط زیست وارد می کنند.

شرکت پرین بتن همزمان با ساخت و راه اندازی کارخانه توجه ویژه ای در دو بخش به حفظ محیط زیست و توسعه پایدار داشته است.

الف – فضای سبز

مساحت محصور کارخانه 22 هکتار بوده که 6 هکتار آن به فضای سبز اختصاص داده شده است. ضمن اینکه همزمان با ساخت کارخانه پرین، این مجموعه مبادرت به احداث ۱۰۰ هکتار باغ (شامل انواع میوه های هسته دار نظیر آلو، انگور، بادام، آلبالو )، مزرعه زعفران به مساحت ده هکتار بصورت ارگانیک و استخر پرورش ماهی نیز نموده است.

ب – سیستم تصفیه فاضلاب انسانی و بهداشتی

کارخانه از یک سیستم تصفیه فاضلاب به روش SBR بهره می برد. این سیستم از شرکت گراف آلمان خریداری شده است. و کلیه فاضلاب تولیدی در بخش سرویس های بهداشتی و شست شوی آشپزخانه را در سیستم چهار تانک تصفیه نموده و نهایتا آب حاصل ضد عفونی شده و از آن برای آبیاری در بخش فضای سبز کارخانه استفاده می گردد. این سیستم (گراف) تنها سیستم نصب شده در استان خراسان می باشد.
در ادامه توجه شما را به گزارش تصویری از صنعت سبز پرین جلب می نمایم.
پرین بتن همراه سبز شما

پرین بتن-صنعت سبز
پرین بتن-صنعت سبز
پرین بتن-صنعت سبز
پرین بتن-صنعت سبز
پرین بتن-صنعت سبز
پرین بتن-صنعت سبز
پرین بتن-صنعت سبز
پرین بتن-صنعت سبز
پرین بتن-صنعت سبز