گروت برای عملیات کف سازی

طرز استفاده از گروت برای کف سازی


امروزه در پروژه های ساختمانی استفاده از ملات گروت های آماده به دلیل سهولت در استفاده کیفیت و کارایی، کاربرد بسیار زیادی دارد. علاوه بر استفاده از گروت کف سازی در مصالح ساختمان سازی، می توان گفت در سایر صنایع دیگر مانند پالایشگاه، پتروشیمی، تجهیزات صنعتی، تعمیرات، بازسازی سازه ها، کارخانه ها… نیز قابلیت اجرا دارد. کف سازی ساختمان به معنای ایجاد سطحی مناسب و قابل استفاده با توجه به رعایت استاندارد ها برای ساکنین ساختمان است. که بهتر است علاوه بر دوام و زیبایی، باید از استانداردهای ایمنی لازم نیز برخوردار باشد. البته باید در نظر داشت برای تامین کارایی مورد نیاز در هر مکان از ساختمان، کف سازی مخصوص به آن باید انجام شود.

گروت برای عملیات کف سازی

در مراحل مختلف ساخت سازه مانند عملیات نصب پلیت و صفحه ستون ها و از همه مهمتر عملیات کف سازی ساختمانی و صنعتی از گروت به علت ویژگی ها و کابردی آسان بسیار استقبال می شود. چنانچه قصد خرید گروت با نام گروت پرین را دارید می توانید با ما همین الان تماس بگیرید تا ضمن دریافت مشاوره و راهنمایی برای خرید گروت کف سازی و دریافت قیمت گروت کف سازی و بازدید از محصولات دیگر ما نظیر پانل سبک پرین دیدن کنید.

یکی از موثرترین مراحل در ساختمان سازی کف سازی در مناطق داخلی ساختمان و خارج از آن می باشد. چرا که نه تنها فضاهای داخلی نظیر آشپزخانه، راهرو، اتاق ها و … نیاز به تراز بودن بر حسب استانداردهای خاص خود می باشد؛ بلکه در پیاده روها، زمین های ورزشی و صنعتی … نیز فرآیند کف سازی به میزان بیشتری اهمیت دارد.

در اجرای زیر سری های فولادی، زیر صفحه ستون ها و از گروت خودتراز کف به منظور تراز ماشین های سنگین استفاده می شود. برای پر کردن فضاهای خالی میان عناصر بتنی و فلزی نیز کاربرد دارد. و از همه مهمتر از به عنوان گروت کف سازی در کف سازی ها خصوصا در کاشی کاری و سرامیک نیز کاربرد بسیار مطلوبی دارد.

خرید گروت خودتراز کف سازی
کاربرد گروت خودتراز کف

ویژگی های گروت کف سازی چیست؟

در تمامی مواردی که نام برده شد در عملیات کف سازی مصالح به کار گرفته شده باید شرایط لازم را داشته باشد که گروت کف سازی تمامی این شرایط را دارا می باشد این شرایط عبارتند از:

 • مصالح استفاده شده در عملیات کف سازی باید به گونه ای باشد تا تحمل وزن مصالح، لوازم دیگر و افرادی که در آن سازه رفت و آمد می کنند را داشته باشد.
 • مصالح استفاده شده در کف سازی باید دارای اصطکاک مناسب باشد تا مانع از لغزش و سرخوردن باشد.
 • کف سازی باید به گونه ای باشد تا عایق مناسبی در برابر صوت، رطوبت و نفوذ آب، حرارت و … باشد.
 • کف سازه ها باید به گونه ای کف سازی شود تا قابلیت شستشو و تمیز کردن آن به راحتی انجام شود.
 • تحمل وزن و ضربه یکی دیگر از ویژگی های مهم برای به کارگیری مصالح مناسب جهت فرآیند کف سازی ساختمان ها می باشد.
 • مصالح کف سازی باید با دوام و محکم باشند تا نسبت به فرسایش و نوسانات دما مقاوم باشند.

ویژگی هایی که برای عملیات کفسازی ساختمان ها می بایست وجود داشته باشد همگی با استفاده از گروت کف سازی قابل اجرا می باشد. از همین رو استفاده از ملات گروت در کف سازی ساختمان های مسکونی و صنعتی بسیار کاربرد دارد. از همه مهمتر استفاده از گروت خود تراز کف است و برای محل هایی که حتما تراز بودن در کفسازی مهم می باشد بسیار کاربردی می باشد.

کاربرد گروت در کف سازی

از ملات گروت برای پر کردن فضاهای خالی که در عناصر مختلف ساختمانی ممکن است بوجود بیاید، استفاده می ‌شود. گروت اپوکسی یکی از انواع گروت ها می باشد که شامل مقاومت بسیار بالا، دوام و عمر طولانی می باشد. ویژگی های منحصر بفرد گروت اپوکسی باعث شده تا به ماده‌ ای پر مصرف در صنعت ساختمان سازی تبدیل شود.

 • گروت اپوکسی مقاومت در برابر ضربات وارده دارد.
 • گروت اپوکسی به هیچ وجه ترک نمی خورد.
 • عمر بسیار طولانی دارد و به هیچ گونه ترمیم یا تعویض تا مدتها نیاز ندارد.
 • مقاومت گروت اپوکسی در مقابل تغییر دما و حرارت بسیار زیاد است.
 • چسبندگی فوق العاده‌ی آن به سطوح فلزی و بتنی بسیار کاربردی است.

گروت خود تراز کف را در چه پروژه هایی استفاده کنیم؟

پیشنهاد می شود از گروت های خودتراز کف پرین در موارد زیر میتوان استفاده نمود تا اجرای عملیات کف سازی برای شما بهینه شود.

 • کف سازی پارکینگ های طبقاتی
 • کف سازی ساختمان و طبقات
 • کف سازی سوله های صنعتی
 • کف سازی محوطه های وسیع

گروت اپوکسی برای گروت کف سازی و برای پیوند محکم سازه ای در شرایط باربری دینامیکی مناسب است.

اصول عملیات کف سازی با گروت
نکات عملیات کف سازی با گروت

گروت کف سازی برای کدام محل ها مناسب است؟

عملیات کف سازی بر اساس محل های مختلف متفاوت است و در ادامه خواهید دریافت که آیا ملات گروت برای کف سازی در کدام محل ها مناسب تر خواهد بود. کف سازی بر روی خاک می تواند با توجه به سستی خاک و نفوذ شدید آب و رطوبت نگران کننده باشد. به همین دلیل کف سازی باید بر روی یک سطح تراز که از استحکام لازم در برابر رطوبت برخوردار باشد اجرا شود. گروت کف سازی مناسب برای پروژه هایی از این دست خواهد بود. همچنین گروت خودتراز کف می باشد و تا حد زیادی می تواند مانع جذب رطوبت و ناپایداری خاک باشد. بهتر است که عملیات زیرسازی حتما در چنین مواردی انجام شود.

کفسازی بین طبقات

کف سازی بین طبقات به شکل کف سازی بر روی سقف طبقه ی زیرین می باشد. بنابراین پس از انجام زیر سازی می بایست کف سازی مناسب انجام شود. کف سازی بین طبقات با گروت قابل انجام میباشد چرا که می بایست در این نوع کفسازی استحکام و تراز بودن در نظر گرفته شود. همچنین در استفاده از گروت کف سازی می توان مواردی مانند عایق بودن را نیز در نظر داشت.

کفسازی روی زمین خشک

کف سازی روی زمین خشک چالش های کمتری پیش روی شما دارد. معمولا برای این محل ها از یک لایه بتن با ضخامت 10 سانتی متر می توان استفاده کرد. ولی باید در نظر داشت بتن بر اثر نوسانات دما و … ممکن است دچار ترک و نشتی رطوبت باشد بنابراین پوشاندن آن با ملات گروت کف سازی مطمئن تری را برای سازه های شما رقم خواهد زد.

گروت کفسازی روی زمین نیمه خشک

کف سازی روی زمین نیمه خشک در زمین های نیمه خشک به اندازه 25 سانتی متر بلوکاژ اجرا می شود، سپس بتن ریزی 10 سانتی متری صورت می گیرد. بعد از آن سطح را با ملات ماسه سیمان پوشش می دهند و در آخر پوشش مورد نظر روی سطح آن قرار می گیرد.

کفسازی روی زمین مرطوب

کفسازی روی زمین مرطوب و کف سازی بر روی زمین نیمه خشک هر کدام زیر سازی مناسب خود قبل از اجرای عملیات کف سازی را خواهند داشت. ولی در نهایت استفاده از گروت کف سازی می تواند ویژگی های مناسبی برای نهایی شدن کار به شما ارائه دهد. همچنین گروت خودتراز کف می باشد و جدا از آنکه روند زیر سازی تا چه حد انجام شود، کف سازی نهایی با استفاده از ملات گروت شکل مناسبی به خود خواهد گرفت.

سخن پایانی

گروت اپوکسی باعث سخت شدن سریع سازه می شود. و با توجه به اینکه دارای قابلیت بالای چسبندگی به زیر کار های معدنی و فولادی دارد. از همین کاربرد آن بسیار فراتر خواهد رفت همچنین گروت اپوکسی دارای مقاومت در برابر ارتعاشات شدید و مقاومت بالا در برابر حملات مواد شیمیایی است. چنانچه قصد خرید گروت کف سازی، گروت خود تراز کف دارید می توانید همین الان به منظور خرید گروت پرین بتن سفارش خود را ثبت کنید. همچنین جهت اطلاع از قیمت گروت کف سازی می توانید با مشاورین فروش ما تماس حاصل کنید. ما مفتخریم که با چندین سال فعالیت در زمینه خرید و فروش مصالح ساختمانی، پانل سبک پرین و دیگر محصولات آماده خدمت رسانی به شما هم میهنان گرامی هستیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *