خرید گروت اصفهان

گروت (Grout) مخلوطی از مواد سیمانی و آب، همراه با سنگدانه یا بدون سنگدانه می ‌باشد که آب موجود در آن به حدی زیاد است که این ماده کاملا جاری می ‌شود. معمولا میان خرید گروت بتن و مورتار (ملات) به اشتباه تفاوتی قائل نمی ‌شوند و از اسامی آن ‌ها به جای یکدیگر استفاده می‌ کنند. در حالی که انواع گروت ساختمانی و مورتار تفاوت‌ های زیادی با هم دارند. گروت نیازی به وجود سنگدانه ندارد، در حالی مورتار بایستی دارای سنگدانه ‌ی مناسب باشد. گروت کاملا می ‌تواند جاری شود و روانی زیادی دارد، در حالی که مورتار این گونه نیست. از گروت برای پر کردن فضاهای خالی استفاده می ‌شود، در حالی که مورتار برای چسباندن به کار می ‌رود.

قیمت خرید گروت بتن

خرید گروت انوع مختلفی دارد و قیمت فروش انواع گروت به عوامل مختلفی از جمله کیفیت و مشخصات مصرفی بستگی خواهد داشت. میزان موثر بودن این محصول نیز با توجه به شرایط اجرایی، محل مصرف، مورد مصرف و… می تواند کم یا زیاد باشد.

قیمت خرید گروت در بازارهای داخلی به عواملی چون کیفیت، برند تولید کننده گروت ، نوسانات دلار و ارز، میزان تقاضا و… وابسته است و امروزه یکی از روش های خرید گروت با قیمت مناسب، خریداری از سایت های معتبر در زمینه فروش گروت می باشد. سفارش گروت به صورت آنلاین برای خریدار و فروشنده مزایایی چون صرفه جویی در زمان، حذف واسطه، قیمت مناسب تر و… را به همراه دارد. این ماده سیال با توجه به خصوصیات و مشخصات، شامل انواع گوناگونی خواهد شد که کاربرد هرکدام از آن ها متفاوت است. شما همشهریان عزیز می توانید با تماس با کارشناسان ما در پرین بتن از نحوه خرید گروت از نمایندگی اطلاعات لازم را کسب کنید.

خرید گروت در اصفهان

ما آمادگی این را داریم که برای مشتریان عزیز اصفهانی شرایط ویژه در خرید گروت اصفهان لحاظ کنیم و شما میتوانید با ما تماس بگیرید و شرایط فروش گروت در اصفهان را از کارشناسان فروش ما بپرسید.

گروت چیست؟

از گروت برای پر کردن فضاهای خالی و تخلخل ‌هایی که در عناصر مختلف ساختمانی ممکن است وجود داشته باشد، استفاده می ‌شود. مخلوط کردن و تهیه‌ گروت معمولا ساده است و اگر به مقدار خیلی زیادی مورد نیاز نباشد، در همان محل پروژه انجام می ‌شود. اما اگر مقدار گروت مصرفی زیاد باشد، سفارش به کارخانه ‌های مربوطه داده می‌ شود و گروت را با قیمت مناسب در آنجا تهیه خواهد شد. فروش عمده گروت با قیمت مناسب در پرین بتن نیز انجام میشود.

گروت ‌ها انواع مختلفی دارند که از مهم ‌ترین آن ‌ها می ‌توان به گروت اپوکسی، گروت سیمانی یا پایه سیمانی (برخی آن را سیمان گروت نیز می نامند)، گروت ‌های پلیمری و گروت‌ های منبسط‌ کننده اشاره کرد. انتخاب انواع گروت مورد استفاده در هر موقعیت، بستگی به مطابقت و همزیستی گروت مورد نظر با دیگر مواد موجود دارد. با در نظر گرفتن این شرایط و ویژگی ‌های مختلف هر نوع، گروت مورد نظر انتخاب می‌ شود.

گروت کاربردی در زیر صفحه ستون ها، آنکربولت ها، نصب ریل ماشین آلات، برینگ پل ها، بلت ها، ریل ها، حائل ها دارند.

خرید گروت همچون گروت صنعتی، گروت خودتراز، سیمانی اصلاح شده همینطور خرید گروت با قیمت مناسب و مقرون به صرفه و خرید بلوک هبلکس اصفهان و چسب کاشی و سرامیک اصفهان در شرکت پرین بتن امکان پذیر می باشد.

خرید گروت اصفهان

تفاوت گروت و ملات

ملات و گروت دو مصالح ساختمانی هستند که در صنعت ساختمان سازی و کاشی کاری کاربرد فراوانی دارند. اگر چه این دو ماده دارای خواص مشابهی هستند، اما برای اهداف متفاوتی استفاده می شوند. هر دو ماده بر پایه سیمان پرتلند هستند و خاصیت سخت کنندگی دارند. اما اندازه سنگدانه ها (نوع دانه بندی) و مقدار آب مورد نیاز برای استفاده عملی آن ها متفاوت است. در زیر به ویژگی های مربوط به این دو مصالح ساختمانی می پردازیم.

نقش ملات این است که یک ماده را به ماده دیگر متصل کند. به عنوان مثال، یک ساختمان از ملات برای چیدن آجر یا بلوک استفاده می کند و فاصله بین دو آجر را پر می کند. به همین ترتیب، برای چسباندن کاشی ها به موارد مختلف، از جمله کف یا دیوار، از ملات استفاده می شود.

ولی گروت محصولی با عملکرد پرکننده است و انتظار می رود روانی و حرکت داشته باشد، بنابراین در فرمولاسیون این مواد از مقدار معینی سوپر روان کننده و در برخی موارد دیسپرس کننده ها برای اطمینان از سیالیت لازم و همچنین بهبود رئولوژیکی استفاده می شود. خواص مخلوط گروت بتن معمولاً برای پر کردن کف صفحات ستون فلزی استفاده می شود و بنابراین باید دارای خواص دوگانه دستیابی به مقاومت اولیه و توانایی پر شدن و جاری شدن همزمان باشد. در برخی شرایط که بار روی هر ستون بسیار زیاد است، استفاده از گروت هایی با مقاومت بالا (بیش از 80 مگاپاسکال) توصیه می شود.

از دیگر مزایای خرید گروت می توان به استفاده از آن در عملیات نیلینگ و تثبیت دیواره گودال به روش انکر و سیم اشاره کرد. در این حالت، پس از قرار دادن طناب در سوراخ نصب شده قبلی، معمولاً میخ چکشی با آسیاب نصب می شود تا از حداکثر مقاومت اینرسی خاک استفاده شود.

مشخصات گروت

خرید انواع گروت های ساختمانی

انواع گروت های ساختمانی شامل موارد زیر می شود: گروت های سیمان اصلاح شده با مواد پلیمری، گروت منبسط شده با سیمان، گروت آماده، دوغاب اپوکسی دو قسمتی یا سه قسمتی.

گروت های سیمانی منبسط شونده:

این نوع گروت با مقاومت اولیه و نهایی بالا است که انبساط در این گروت به دمای منطقه و زمان استفاده آن بستگی دارد. این دوغاب به صورت پودر خشک بسته بندی شده و آماده مصرف می باشد و در صورت مخلوط شدن با آب خاصیت انبساط در دو لایه را دارد. اولین انبساط گروت در نتیجه کاهش گازها است و زمانی اتفاق می افتد که پودر آن با آب مخلوط شده و به مدت 15 تا 30 دقیقه اجرا شود.

مرحله دوم انبساط به دلیل واکنش شیمی خاک رس می باشد و یک یا دو روز پس از مخلوط کردن خاک رس شروع می شود. به منظور دستیابی به بهترین انبساط اولیه، خاک رس باید بلافاصله پس از مخلوط شدن با آب استفاده شود. این گروت آماده از نوع دوغاب ضد سولفات بوده و حاوی سیمان پرتلند ضد سولفات و پودر میکروسیلیس می باشد. این محصول برای دماهای بالاتر از 10-40 درجه سانتیگراد مورد استفاده قرار می گیرد و در صورت انجام تزریق زیر دمای مشخص شده سرعت انبساط مقاومت به تاخیر می افتد.

گروت پلیمری:

این ملات سیمانی اصلاح شده با مواد پلیمری، دارای دو جز است. هنگام تزریق مایع پلیمری، کافی است دو جزء را مخلوط کنید. جزء مایع پلیمری مخلوطی از سیمان با استحکام بالا و دانه بندی ویژه با ماسه سیلیس قندی با بهترین خواص روان کنندگی می باشد.

این محلول دارای استحکام کششی و خم شدگی بالایی است. همچنین دارای خواص آب بندی خوب و دارای مقاومت سایش بالایی می باشد. این نوع گروت ارتباط نزدیکی با زیرساخت های معدنی دارد و در برابر نفوذ آب نمک دریا مقاومت بالایی از خود نشان می دهد.

گروت اپوکسی:

گروت اپوکسی شکل پذیر بدون حلال بوده و از سه جزء تشکیل شده است. به طور کلی گروت اپوکسی از رزین اپوکسی، هاردنر، عامل آمین و دانه بندی سیلیس مخصوص تشکیل شده است. هنگام استفاده از گروت اپوکسی کافی است این سه قسمت را با هم ترکیب کنید.

دوغاب اپوکسی بسته به دمای محیط منجر به سخت شدن سریع سازه می شود و چسبندگی بالایی به کار معدنی و فولادی دارد. این محصول در برابر لرزش شدید مقاوم است و بدون انقباض سخت می شود. گروت اپوکسی مقاومت شیمیایی و مکانیکی بسیار بالایی دارد.

به طور معمول این محصول برای تزریق گروت و ملات ریزی برای اتصال ساختاری قوی در شرایط بارگذاری دینامیکی مناسب است.

مشخصات خرید گروت سیمانی

 • مقاومت فشاری گروت سیمانی یک روز، هفت روز و بیست و هشت روز می باشد.
 • انعطاف پذیری پودر فاب یک روز، هفت روز و بیست و هشت روز است.
 • زمان اجرای سیمان از 15 دقیقه تا 2 ساعت برای اتمام کار می باشد.
 • سیمان مرطوب تازه حدود 2170 کیلوگرم وزن دارد.

کاربرد خرید گروت چیست؟

گروت ها دارای کاربردهای متنوعی می باشند، مهمترین کاربرد گروت ها عبارتند از:

 • پر کردن زیر صفحات ستون های سازه ها
 • پر کردن زیر صفحات استقرار ماشین آلات صنعتی در کارخانجات
 • ترمیم بخش های مختلف سازه ای که امکان تراکم بتن در آن ها سخت می باشد
 • فیکس کردن بولت ها و میلگردها در بتن سخت شده

رایجترین مصرف گروت ها برای تثبیت ستون سازه ها و دستگاه های صنعتی بر روی فونداسیون می باشد. این محصول، فضای خالی بین فونداسیون بتنی و صفحه ستون مورد نظر را پر کرده و هدف از آن انتقال وزن سازه به فونداسیون می باشد.

ترکیبات گروت چیست؟

گروتها یک ترکیب کامپوزیت می باشند که از دو بخش تشکیل شده اند:

 1. عامل چسباننده که در گروتهای پایه سیمانی، خمیر سیمان و در گروتهای پلیمری یک پلیمر نظیر اپوکسی و یا پلی استر می باشد. این بخش تعیین کننده مقاومت مکانیکی و شیمیائی گروت می باشد.
 2. فیلر که معمولا از انواع سنگدانه ها با دانه بندی معین استفاده می شود. فیلر نقش پایداری ابعادی به گروت داده و در برابر انقباضات مقاومت نشان می دهند. ضمنا با افزایش میزان فیلر مصرفی، قیمت گروت کاهش می یابد و لذا معمولا نسبت بین فیلر و چسب، باید به دقت انتخاب شود تا علاوه بر اخذ مقاومت های مورد نیاز، محصول از نظر اقتصادی نیز مقرون به مصرف باشد.

مهم ترین مزایای خرید گروت بتن

از جمله مهم ترین مزایای گروت ها این است که مکانی که در آن گروت ریخته می شود را کامل پر می کند. چون گروت منبسط شونده خاصیت غیر انقباضی دارد. از گروت آماده جهت مصارف مختلفی مثل زیر صفحه ستون ها، آنکربولت ها، نصب ریل ماشین آلات، برینگ پل ها، بلت ها، ریل ها، حائل ها و… استفاده می شود. گروت ها به گونه ای طراحی شده اند که توان جذب نیرو های وارد و انتقال آن ها را به بخش زیرکار داشته باشد.

برای مثال در هنگام نصب انواع ماشین آلات نیرو های وارده از آن ها توسط گروت یا ملات به فنداسیون بتنی منتقل می شود. ملات ها و گروت ها باعث مقاومت های مطلوب و مطمئن و همچنین اتصال پایدار بین ملات یا گروت و سازه ها قرار گیرد و بر روی آن گروت یا ملات قرار گیرد از یک طرف و سطح زیر کار از طرف دیگر می شود. به طور کلی دو روش ملات ریزی یا گروت ریزی در داخل حفرات در محل اتصال آنکرو وجود دارد.

بتن ‌هایی که بر اثر آسیب دیدگی و ترک خوردگی در آن‌ ها فضاهای خالی به وجود آمده است را می ‌تواند با استفاده از خرید گروت سیمانی ترمیم کرد. البته باید توجه داشته باشید که گروت صرفا فضای خالی را پر می ‌کند و از نظر سازه ‌ای، بتن را ترمیم نمی‌ کند. بنابراین زمانی از گروت استفاده می‌ شود که ترک و آسیب دیدگی در حال پیشرفت نباشد و یا عامل آسیب دیدگی شناسایی شده و از بین رفته باشد.

علاوه بر آب، سنگدانه و سیمان پرتلند، ممکن است برای افزایش روانی گروت، از مواد افزودنی روان کننده بتن MTOCRETE N-660 استفاده شود. نسبت آب به سیمان در مخلوط گروت معمولا بین 0٫4 تا 0٫5 می‌ باشد و این نسبت را میزان ترک خوردگی بتن گروت تعیین می‌ کند. به طور مثال، در یک گروت سیمانی معمولی، 20 لیتر آب را با 50 کیلوگرم سیمان به همراه 225 گرم افزودنی‌ه ای ضد جمع شدگی و یا روان کننده مخلوط می ‌کنند.

خاصیت ویژه ‌ی گروت، یعنی روانی بالا، باعث می ‌شود تا تزریق گروت به قسمت ‌های مختلف بتن و پر کردن تخلخل‌ های آن تسهیل شود.

نحوه انتخاب و خرید گروت ساختمانی

خرید گروت‌ بسته به نوع شرایط پروژه انتخاب می‌شود. عوامل تاثیرگذار در انتخاب نوع خرید گروت به شرح زیر بیان می‌شود:

دمای محیط: گروت‌ پلیمری می‌توانند در دمایی حداکثر 200 مورد استفاده قرار گیرند. اما گروت‌ اپوکسی تنها در دمایی کمتر از 55 قابل استفاده هستند.

نوع بار اعمال شده به صفحه: اعمال بار به صفحه می‌تواند از نوع استاتیکی و یا از نوع دینامیکی باشد. بارهای استاتیکی به صورت پایا و بارهای دینامیکی به صورت پویا اعمال می‌شوند. در واقع بهتر است بگوییم بارهای استاتیکی، بارهایی هستند که به صورت ثابت در جای خود باقی می‌مانند. اما بارهای دینامیکی در زمان متغیر بوده و مرتبا تغییر می‌کنند. مانند بار اتومبیل.

بنابراین نوع بار اعمال شده به صفحه در انتخاب نوع خرید گروت تاثیر گذار است. خرید گروت‌‌‌‌‌‌ یپلیمری در مکان‌هایی که بار به صورت استاتیکی اعمال شده است، مناسبت تر از قیمت خرید گروت‌ اپوکسی است. اما در مکان‌هایی که بار به صورت دینامیکی اعمال شده باشد، گروت‌های اپوکسی به دلیل سفت و سخت نبودنشان از عملکرد بهتری نسبت به گروت‌ پلیمری در چنین شرایطی برخوردار هستند.

طرز تهیه و اجرای گروت بتن

در طی 2 تا 3 ساعت پیش از گروت ریزی، سطح باید کاملاً غرقاب شود و در هنگام کار، آب اضافی خشک یا خارج شود. صفحات ستونی که قرار است گروت ریزی شوند باید از تمام کثیفی ها و سوراخ های حفر شده پاک شوند، تا هوا خارج شود. محلی که می خواهیم تزریق را در آن انجام دهیم باید به گونه ای ساخته شود که رطوبت ایجاد نشود.

مقدار مناسب آب برای انواع گروت بتن در هر کیسه 25 کیلوگرمی به شرح زیر می باشد.

 • برای گروت های خمیری حدود 3.5 لیتر آب اضافه کنید.
 • برای گروت های روان، 4-4.5 لیتر آب اضافه کنید.

برای گروت گیری آب را در ظرف مناسبی بریزید و به تدریج تمام پودر را اضافه کنید و مخلوط را با همزن مکانیکی مناسب به مدت 5 دقیقه هم بزنید. گروتینگ حداقل به مدت 15 دقیقه پس از اختلاط انجام می شود. اگر ضخامت قسمت تزریق کمتر از 15 سانتی متر باشد، می توان آن را در یک عملیات آب بندی کرد، اما برای ضخامت های بیشتر، باید از ترکیبی با ضخامت 15 میلی متر نسبت حجم گروت استفاده کرد تا اثرات هیدراتاسیون از بین برود.

نکته: گروت ریزی باید به طور مداوم و همزمان انجام شود، بنابراین قبل از ریختن باید برنامه ریزی لازم برای تولید پگ های مختلف در زمان مناسب انجام شود تا زمانی که یک قسمت کار تمام شد، پگ بعدی فورا شروع شود. استفاده از پمپ های مناسب برای جابجایی مواد توصیه می شود. پس از گروت ریزی مناسب، از محل با پارچه یا کیسه مرطوب محافظت کنید یا به آن محل آب اسپری کنید.

نکات مهم برای اجرای گروت در هوای گرم:

موارد پایه قبل از آماده سازی و استفاده باید در هوای سرد باشند. خنک کردن تجهیزاتی که مستقیماً در معرض اجرای گروت هستند، بسیار مهم است. در صورت امکان از گروت ریزی در گرم ترین زمان های روز خودداری کنید. برای اجرای بدون وقفه و مستمر برنامه ریزی مناسبی داشته باشید. دمای آب مصرفی برای اختلاط گروت باید کمتر از 20 سانتی گراد باشد.

گروت ریزی چیست؟

به طور کلی می توان نحوه انجام گروت ریزی را به ترتیب مراحل زیر خلاصه کرد:

 • برای گروت ریزی قبل از آماده سازی گروت باید محل گروت ریزی به خوبی آماده سازی شود.
 • دقت شود که فونداسیون مورد نظر هفته ها قبل اجرا شده باشد تا بتن به پایه به استحکام هدف رسیده باشد و انقباضات بتن نیز کامل شده باشد.
 • این زمان حداقل 28 روز می باشد.
 • بخش های سست روی فونداسیون باید به روش مکانیکی کامل پاک شده و سپس از هرگونه آلودگی گرد و غبار و مواد شیمیائی و روغنی شستشو و پاک شود
 • صفحه ستون در جای خود تراز و محکم شده و قالب بندی انجام شود.
خرید گروت از نمایندگی اصفهان

روش گروت ریزی

گروت ریزی با دوغاب سیمانی که دارای مقاومت بسیار بالایی باشد، راحت تر است. از خرید گروت می توان برای پرکردن فضای خالی بین صفحات ماشین آلات صنعتی و سازه های سنگینی که نیاز به مقاومت در برابر زلزله و فشار بسیار زیاد دارند استفاده کرد.

معمولاً گروت ریزی سازه های فلزی قبل از نصب غیرممکن است. این عمل پس از نصب و تسطیح بیس پلیت انجام می شود و توصیه می شود از دوغاب پاششی برای دوغاب ریزی استفاده شود.

گروتینگ برای تسطیح فضای خالی زیر دال فونداسیون انجام می شود، اما در واقع گروتینگ سطح دال پی را تنظیم می کند، بنابراین دال فونداسیون باید قبل از نصب اسکلت تراز شود. البته در برخی سازه ها و ستون های دیواری کوچک تر، اسکلت همانند صفحه پایه است و در این حالت پر کردن پس از نصب بیس پلیت انجام می شود.

برای گروت ریزی بهتر است قالب را از لبه های دو صفحه مقابل هم دورتر نگه دارید، تا در حین ورز دادن مخلوطی با غلظت و فرم مناسب را از یک سو بریزید و از سوی دیگر هوا خارج می شود. ضربه های سبک به قالب و صفحه برای خروج هوا بی فایده نیست و می تواند تاثیر داشته باشد.

پمپ و دستگاه تزریق گروت بتن

به طور کلی پمپ تزریق گروت ساخت یگانه هیدرو در دو نوع پنوماتیک و هیدرولیک تولید می شود.

پمپ تزریق گروت پنوماتیک یا بادی

این پمپ ها برای اعمال مقادیر کمی گروت برای پر کردن فضاهای خالی مانند ستون ها، دیوارهای بتنی و موقعیت های مشابه استفاده می شوند.

پمپ های ذکر شده در بالا دارای مخزن 176 لیتری تحت فشار، فاز موتور الکتریکی، کاهنده، همزن فلزی، شیر ورودی، رهاسازی هوا، مواد، شیر کنترل فشار هوا و مانومتر می باشند.

پمپ های تزریق هیدرولیک گروت بتن

این پمپ ها برای اعمال مقادیر زیادی گروت برای پر کردن فضاهای خالی در سنگ ها و تخته سنگ ها، مانند داخل تونل های انتقال آب، کناره های سنگی سدها و هر فضای خالی دیگری که نیاز به پر کردن تحت فشار دارد و به طور کلی در جایی که نیاز به آب بندی کامل است، استفاده می شود.

طرح اختلاط گروت بتن

در ابتدا برای کسب اطلاعات مورد نیاز در مورد طرح اختلاط گروت لطفاً به برگه اطلاعات فنی محصول مراجعه کنید. البته نتایج آزمایشگاهی برای عملکرد و دوام بهینه بیشتر توصیه می شود. استفاده بیش از حد از آب برای اختلاط، منجر به از دست دادن قدرت محصول، جدا شدن و مقاومت ضعیف این محصول می شود. برای تزریق در اندازه های کوچک باید از میکسرهای مکانیکی دستی استفاده شود. و برای تزریق های بزرگ بهتر است از مخلوط کن مکانیکی با توان بالا استفاده شود. تمامی مواد باید در دمای 10 تا 27 درجه سانتیگراد نگهداری شوند.

ابتدا آب را به مخزن همزن اضافه کنید، سپس در حین هم زدن دوغاب را به آرامی به آب اضافه کنید. اختلاط نهایی باید حداقل به مدت 3 دقیقه ادامه یابد. سطح روان بودن گروت باید با استفاده از جدول جریان و سایر ابزارها اندازه گیری شود. مشابه با افزایش مقدار آب، تخلیه و کم شدن آب نیز باید کنترل شود. گروت آماده شده باید بلافاصله به محل انتقال داده شود تا مورد استفاده قرار گیرد. سعی کنید به هیچ عنوان سیمان و ماسه را به دوغاب اضافه نکنید، زیرا بر کارایی دوغاب تاثیر می گذارد.

توجه داشته باشید که در اختلاط گروت، بیش از مقدار تعیین شده توسط سازنده از آب استفاده نکنید. در غیر این صورت از استحکام دوغاب بسیار کاسته شده و ممکن است دوغاب نیز شکسته شود. بنابراین هرگز از آب زیاد برای اجرای گروت و ملات استفاده نکنید و سعی کنید در صورت امکان از همزن های مکانیکی با سرعت بالا برای مخلوط کردن پودر گروت و آب استفاده کرد.

هر آنچه که باید درباره نحوه گروت ریزی بدانید

گروت به عنوان یک ماده مستقل و نیز به عنوان یک ماده ی تعمیر بتن کارآمد هست. از گروت به دلیل مقاومت بالا تر از بتن معمول و همچنین خواصی نظیر توانایی کنترل بارهای دینامیکی، قابلیت انبساط در نوع پایه سیمانی، به عنوان پر کننده زیر صفحات و بیس پلیت های ستون های فلزی، پمپ ها و جک ها و دستگاه های پرس و فن ها و روترهای سانتریفیوژ استفاده می شود.

ترکیب گروت و ترمیم کننده و ترمیم کننده، ترمیم کننده الیاف دار برای سطوح ترمیم با مساحت ها یا عمق زیاد اقتصادی بوده و صدمه ای به عملیات ترمیم وارد نمی کند. به عنوان پر کننده ی حفرات میان بولت ها ترکیب گروت و چسب بتن ایده آل است.

شرکت پرین بتن تولید کننده عمده انواع مختلف گروت با سابقه درخشان در زمینه خرید و فروش گروت و انواع مختلف گروت های سیمانی راهنمای شما در تمام مراحل خرید خواهد بود.